polar_bird (polar_bird) wrote in ua_pl,
polar_bird
polar_bird
ua_pl

"Гидкий злочин" УПА: 12 липня 1943 року

В західних повітах Волині – Володимирському, Горохівському, Ковельському і Любомльському антипольські виступи були до того часу відносно нечисленні. До того ж в березні 1943 року в Домінополі упівці порозумілись із поляками, завдяки чому постав партизанський загін Станіслава Домбровського, вчителя зі Свійчева, котрий підтримував безпосередні контакти з УПА. Можна було подумати, що подальші переговори дозволять затримати хвилю вбивств.

(…)
Наступного дня, 12 липня, ця сама доля спіткала чергових 50 містевостей горохівського та Володимирського повітів. Однією з перших місцевостей, що зазнали нападу, був Домінополь, в котрому знаходився згаданий польський відділ, що підтримував УПА. Вночі його зліквідували скоріше за все партизани з загону «Січ» П. Антонюка, підтримані боївкою Служби Безпеки ОУН.


(з вже згадуваної книги Ґ. Мотики)а ось як це виглядає в спогадах ветерана УПА.

Всі ми : Сосенко, Брова, Лісовик і я сіли в машину і поїхали поганенькою дорогою поміж болотами. Проїхавши кілометрів два, на краю лісу побачили стареньку хатку. Із-за рогу на нас холодно дивилась цівка скоростріла. Звідти почувся рвучкий голос : « Стій ! » Ми зупинилися і Сосенко відкрив дверці машини. « Кличка ! » Сосенко відповів. Тоді раптом з хати вискочив комендант застави, виструнчившись перед Сосенком, відрапортував. Ми під'їхали ще метрів сто і зупинились біля хорошої нової хати.

На моє велике диво з тієї хати вискочив у всіх своїх регаліях польський поручник і, з притаманним полякам шиком, цокнув приборами та піднявши два пальці до головного убору, сказав : « Чолем пану ! » Сосенко також став на струнко і подав поручникові руку. Потиснувши всім нам руку, поручник запросив нас до хати штабу.

читати далі
Tags: минуле
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments